Pamiętamy o Seniorach

promyk_1promyk_2Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście. Zaśpiewali piosenki, złożyli życzenia i wręczyli kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pamiętamy...

Wolontariusze z naszej szkoły, pod opieką Pani Doroty Mandery, posprzątali Pomnik Nieznanego Żołnierza na dobromejskim cmentarzu - oczyścili polbruk  z mchu, zgrabili liście i zapalili znicze, aby uczcić pamięć poległych.
W trakcie pracy podszedł do nas Wicestarosta Powiatu Olsztyńskiego Pan Andrzej Abako, który podziękował  za pracę i  poświęcony czas. Zaprosił nas do obejrzenia odnowionego Pomnika Ofiar Katyńskich, gdzie pięknie opowiedział o historii żołnierzy, którzy walczyli  o naszą wolność i o historii powstawania pomnika w Dobrym Mieście.
To była żywa lekcja historii, wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie nam na długo w pamięci.

GÓRA GROSZA - finał

Szkolne Koło Wolontariatu "Promyk" zakończyło akcję "Góra grosza" w naszej szkole.
Liczenia było dużo, bo zebraliśmy dużą górę. Wszystkie klasy brały udział w zbiórce drobnych monet - bardzo serdecznie dziękujemy!
 
Zebrana kwota wyniosła 386,52 zł.
 

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

swiat_830 września wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Wraz z uczniami Gimnazjum Publicznego sprzątali las w okolicach Dobrego Miasta. Przy okazji poznali faunę i florę retencji wodnej.
Na zakończenie odpoczywali przy ognisku.

Góra Grosza

DO 16 GRUDNIA 2016 r.

Zbieramy monety groszowe

- pomagamy dzieciom z Domów  Dziecka.

 

Szkolny Klub Wolontariusza „PROMYK”

 

Więcej artykułów…