![]()
Ministerstwo Zdrowia opracowało pismo mające na celu rozpowszechnienie informacji o prawie wszystkich dzieci i młodzieży w Polsce do bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej, w tym do kompleksowych bilansów zdrowia.
Ministerstwo Edukacji Narodowej popiera stanowisko Ministerstwa Zdrowia, dotyczące systematycznego wykonywania badań bilansowych u dzieci oraz uczniów i uczennic, które pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości rozwoju, zaburzeń i chorób oraz na szybkie rozpoczęcie leczenia i przeciwdziałanie postępowi choroby. W wielu przypadkach chroni też przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi odczuwanymi w późniejszych latach.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią pisma:
https://komunikator.ko.olsztyn.pl/pliki/kom_300_2206124105.pdf
