Pierwszy Dzień Wiosny

   Zobacz film

Wiosna idzie, jest tuż, tuż
Kwiatek przebił ziemię już.
Jest przebiśnieg i sasanka,
Białe kotki zrywa Hanka.
Dziś słoneczko świeć nam świeć,
By energii dużo mieć.

Autorzy: Katarzyna Jurczak, Dawid Kowalczyk

W słoneczny poniedziałek, 21 marca, witaliśmy pierwszy dzień wiosny. Miło nam było spędzić ten dzień razem z przedszkolami. W kolorowym korowodzie kwiatów, z piosenką na ustach witało wiosnę około 250 młodych ludzi z naszego miasta i okolic. Uczniowie ubrani w kolorowe, wiosenne wianki śpiewali piosenki o wiośnie, oglądali opracowane układy choreograficzne oraz podziwiali grę na instrumentach. Każda z klas wykonała transparent witający wiosnę. Punktem kulminacyjnym było wspólne topienie marzanny. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Następnie mogliśmy podziwiać pokaz przygotowany przez naszych strażaków oraz zjeść ciepłe kiełbaski.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich wychowawcom za udział we wspólnej imprezie. Dziękujemy również naszym uczniom i ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, którzy przygotowywali dzieci do występów. Podziękowania należą się także sponsorowi – Zakładowi Piekarniczemu Złoty Róg, a także zawsze otwartym na współpracę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście i policjantom, którzy zadbali o bezpieczeństwo na drogach.

Osoby przygotowujące powitanie wiosny:
Marta Olszewska, Dorota Mandera, Katarzyna Jurczak, Edyta Włodarska oraz wychowawcy i nauczyciele z SP1