Śniadanie Daje Moc

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 wzięła udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”. 8 listopada 2016 r. zorganizowaliśmy finał  Dzień Śniadanie Daje Moc. Klasa 0 z wychowawczynią p. Klaudią Astachow, klasa I z wychowawczynią p. Katarzyną Jurczak oraz klasa II z wychowawczynią p. Wandą Olszewską zaprosiły dzieci oraz chętnych rodziców do pomocy w przygotowaniu pysznego i co najważniejsze zdrowego II śniadania w szkole.

Punktualnie o 8:00 spotkaliśmy się wszyscy w klasie naszej zeróweczki, gdzie przywitała nas pani dyrektor Jolanta Pakisz, która  dopingowała nas podczas całego finału. Następnie przypomnieliśmy sobie 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów oraz  wysłuchaliśmy kolejnej przygody bohaterów całej akcji: Toli, Maksa i Wszystkojada. Następnie uczniowie podzielili się na trzy drużyny, każda z grup w swojej klasie szykowała inną propozycję na II śniadanie. Grupa 0 zajęła się przygotowaniem pysznych płatków musli z suszonymi oraz świeżymi owocami, nasionkami oraz orzechami, klasa I robiła zdrowe kanapeczki oraz owocowe szaszłyki, natomiast klasa II wyciskała  energetyczne koktajle oraz soki owocowo-warzywne. Gdy wszystkie prace, związane z przygotowaniem posiłków dobiegły końca, wspólnie udaliśmy się do szkolnej świetlicy na degustację II śniadania. Wszystko wyglądało przepysznie i tak właśnie smakowało. Nie zjedliśmy jednak wszystkiego sami, postanowiliśmy podzielić się naszymi potrawami, z kolegami ze starszych klas i tym samym zachęcić ich do spożywania pożywnych śniadań w szkole.