Dlaczego krowę nazwano krową? i… Jak ciągnąć, żeby wyrwać rzepkę?

Odpowiedzi na te i inne nurtujące wszystkich pytania, mogliśmy uzyskać dzięki Spotkaniu z Brzechwą i Tuwimem, zorganizowanym 17 lutego, w ramach Dnia Postaci z Bajek.

Celem imprezy było  zainteresowanie dzieci utworami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozszerzanie zasobu słownictwa poprzez kontakt z dziełami literackimi, a także  zaspokajanie potrzeby twórczej aktywności, rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej i artystycznej.

Uczniowie wszystkich klas (z wychowawcami) przygotowali krótkie interpretacje tekstów wybranego poety, które prezentowano naszej cudownej publiczności:

Klasa 0 Jan Brzechwa „Jajko”

Klasa IJan Brzechwa „Leń”

Klasa II Jan Brzechwa „Koziołeczek”

Klasa III a Jan Brzechwa „Kaczka dziwaczka”

Klasa III b Jan Brzechwa „Kruki i krowa”

Klasa IV a Julian Tuwim „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”

Klasa IV b Jan Brzechwa „Kwoka”

Klasa VJulian Tuwim „Dyzio Marzyciel”

Klasa VI Jan Brzechwa „Na straganie”

Kolejnym punktem programu była zabawa karnawałowa  „Zimowy bal  jedynkowy”, podczas której w radosnej atmosferze wszyscy szaleliśmy na parkiecie.

Na zakończenie podziwialiśmy nauczycielską grę aktorską podczas inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima.

Organizatorami byli: Edyta Włodarska, Katarzyna Jurczak, Anna Zberowska – Sienkiewicz, Wanda Olszewska.

Zabawy było mnóstwo! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej imprezy

kliknij tutaj