„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” – PROJEKT PROMUJĄCY ZDROWY TRYB ŻYCIA W KLASIE III B

„Granatki i Mirabelki” to czternastoosobowa grupa uczniów klasy III b naszej szkoły, biorąca udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” razem z wychowawcą i opiekunem projektu Edytą Włodarską.

W ramach projektu dzieci wszystkimi zmysłami rozpoznawały owoce i warzywa. Uczniowie przygotowywali prezentacje „Owoce-WArzywa-CJE”.

Dzieciom udało się stworzyć ciekawe prace, uwzględniające zawartość witamin i składników mineralnych w poszczególnych warzywach i owocach. Po zaprezentowaniu wszystkich prac złożyliśmy „Encyklopedię warzyw i owoców”.

Aktywnie spędzaliśmy czas organizując różne wycieczki np. do lasu. Uczniowie w kilkuosobowych grupach przygotowywali też pisemka zachęcające do zdrowego trybu życia.

Przygotowane przez nas przedstawienie „Na straganie” zaprezentowaliśmy uczniom naszej szkoły w świetlicy, a także dzieciom z oddziału przedszkolnego.

Promowaliśmy zdrowy styl życia podczas przerw międzylekcyjnych, poprzez rozprowadzanie pisemka stworzonego przez dzieci oraz marchewkowy i paprykowy poczęstunek.