Zdrowo jem, więcej wiem w klasie II

Uczniowie klasy II w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczą w ogólnopolskim  projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Zrealizowaliśmy do tej pory mnóstwo zadań.

Wychowawczyni pani Wanda Olszewska  przeprowadziła lekcję  na temat wpływu wody na życie ludzi, roślin i zwierząt.

Następnie dzieci  wymyśliły oryginalną, śmieszną maskotkę o nazwie Wodolubek, która jest znakiem rozpoznawczym  kampanii zachęcającej do picia wody.

W nawiązaniu do wiodącego tematu konkursu, odbyła się na zebraniu z rodzicami  prelekcja na temat „Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?”.

Uczniowie podzielili się zdobytą wiedzą poprzez wykonanie i rozwieszenie plakatów  zachęcających do picia wody.

Program ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia.