Szkolne Kółko Taneczne

joomplu:1885

W naszej szkole, od początku roku szkolnego, działa Szkolne Kółko Taneczne, prowadzone przez p. Klaudię Astachow. Na zajęcia w tym roku szkolnym uczęszczało 35 uczniów klas 0-III, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Zajęcia, z każdą grupą, prowadzone były raz w tygodniu. Po opanowaniu podstawowych umiejętności poruszania się przy muzyce, dzieci uczyły się  choreografii  tanecznych, w oparciu o style: hip- hop, disco,  taniec latynoamerykański, afrykański oraz  nowoczesny oraz ludowy.  Dzieci rozwijały swoje poczucie rytmu oraz zainteresowania taneczne, kształtowały estetykę ruchową oraz doskonaliły różne formy aktywności ruchowej.

Uczniowie mieli również dwa duże występy:

• 14 lutego podczas Balu Karnawałowego
  • 2 czerwca podczas Festynu Rodzinnego

Na zakończenie tego sezonu tanecznego, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, zainteresowanie tańcem będzie równie duże!