„Zdrowo jem, więcej wiem” w klasie III b – edycja wiosenna

joomplu:1987Dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna. Uwielbiają bawić się w gry  i  zabawy ruchowe. Często same wymyślają odmiany tych zabaw. Postanowiliśmy w grupach opracować własne gry. Pomysłów było wiele, wszystkie interesujące, większość przećwiczyliśmy w klasie i na boisku. Dzieciaki były spocone i szczęśliwe.

Postanowiliśmy, że będziemy uprawiać zioła w klasie. W poniedziałek rozpoczęliśmy zajęcia od przypomnienia i poukładania informacji, czego rośliny potrzebują do życia. Wybraliśmy miejsce, w którym postawimy naszą hodowlę i przystąpiliśmy do pracy. Dzieci dyskutowały o bardzo ważnych sprawach, takich jak ubicie podłoża przed posianiem, ilość wysiewanych nasion, częstotliwość podlewania. Tłumaczyły sobie nawzajem, dlaczego ziemia nie może być zbyt luźna oraz że zbyt częste podlewanie powoduje gnicie nasion. Nasz ogródek podlewany był przez dyżurnych i bardzo pieczołowicie oglądany przez wszystkich. Plantacja rzeżuchy raczej długo nie przetrwa, gdyż „oglądający” za każdym razem sobie podskubują kilka listków bezpośrednio do buzi lub na kanapkę i nawet przeciwnicy rzeżuchy przekonali się, że jest wprawdzie dość ostra, ale bardzo smaczna.