III b na wycieczce

joomplu:204321 czerwca 2017 roku uczniowie klasy III b wraz z opiekunami Edytą Włodarską, Martą Olszewską  i Eweliną Kalinowską  wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym etapem wycieczki było gdyńskie Akwarium, popularnie zwane „Oceanarium”, w którym uczniowie mogli podziwiać faunę i florę podwodnego świata. Następnie posililiśmy się w uroczym miejscu przy nabrzeżu i ruszyliśmy do Centrum Nauki Eksperyment. Postępując zgodnie ze słowami Konfucjusza dzieci uczyły się przez zabawę. Dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom uczniowie mogli zaobserwować niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata. Skorzystali z przeróżnych urządzeń, których działanie było dla nich zaskoczeniem. W laboratorium uczestniczyli w zajęciach pt. ” H2O – łyk wody”, gdzie w czasie doświadczeń samodzielnie oczyszczali wodę, wykonywali różne mieszaniny oraz poznawali właściwości wody. Przyswajanie wiedzy w gdyńskim Centrum Nauki Eksperyment sprawiło dzieciom przyjemność. Okazało się, że nauka to także świetny sposób na miłe spędzanie czasu.

Po dniu pełnym wrażeń dzieci radosne i uśmiechnięte wróciły do swoich domów.