Matematyka na wesoło

joomplu:270312 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV – VII wzięli udział w rozgrywkach matematycznych pt.: „Matematyka na wesoło”. Celem podjętych działań było udowodnienie uczniom, że rozwiązywanie zadań matematycznych może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do przygotowanych przez p. Annę Wiśniewską i p. Grzegorza Makowskiego konkurencji. Każda klasa przedstawiła prezentację multimedialną na temat gier matematycznych, układała tangram na czas, wzięła udział w matematycznej sztafecie, rozwiązywała krzyżówki z pojęciami matematycznymi. Tym razem szczęście dopisało najmłodszym! I miejsce zajęła klasa IV a, II miejsce – klasa VII, III miejsce – klasa VI. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, natomiast zwycięzców nagrodzono pucharem i gromkimi brawami. Dziękujemy uczniom za udział w zabawie, zaangażowanie i ogrom pozytywnych emocji! Mamy nadzieję, że taki dzień jak ten pokazał Wam, że matematyka może nie tylko uczyć, ale też bawić!?

Sztafeta matematyczna – zobacz film