Ślubowanie klasy pierwszej

joomplu:317426 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w  Dobrym Mieście miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe z niecierpliwością oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki przedstawiające ich pierwsze dni w szkole.

Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani przez panią Dyrektor Jolantę Pakisz na uczniów, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.