Ciemne niebo

joomplu:3460Nasza gmina postanowiła dołączyć do programu ochrony ciemnego nieba i postawiła na rozwój innowacyjnej w skali kraju ASTROTURYSTYKI. Bardzo często bowiem obszary z pozoru nie posiadające szczególnych walorów turystycznych, okazują się być wyśmienitym miejscem do prowadzenia obserwacji astronomicznych, podziwiania piękna nocnych krajobrazów i przyrody, są inspiracją dla fotografów gwieździstego nieba, a nawet coraz częściej doceniane są przez mieszkańców dużych aglomeracji, gdzie noc stała się sztucznym dniem… W związku z tym w naszej szkole 09.10.2019 odbył się wykład Piotra Nawałkowskiego ze Stowarzyszenia Solaris, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII. Pan Piotr Nawałkowski zaproponował uczniom i ich rodzinom udział w konkursie na prawidłowe oświetlenie posesji, w którym można wygrać wysokiej klasy teleskop i weekend w Beskidach. Szczegóły na stroniehttps://ciemneniebo.pl/pl/dzialania-w-polsce/332-konkurs-programu-ciemne-niebo-szczegoly-wkrotce

Zobacz galerię