Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

joomplu:3521Dla upamiętnienia tej 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło pieśni, wierszy patriotycznych oraz informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Na apelu gościliśmy pana Burmistrza Dobrego Miasta Jarosława Kowalskiego, rodziców i dziadków. W tym dniu odbyła się zbiórka publiczna w świątecznej cukierence na budowę pomnika inspirowanego herbem Dobrego Miasta (Jelenia herbowego), jako symbolu jego samorządności. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. Ostatnim punktem uroczystego apelu był taniec z flagami w wykonaniu uczniów klasy VII B.