Szopki bożonarodzeniowe

joomplu:3600Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego w naszej szkole miał miejsce konkurs na wykonanie „Stajenki betlejemskiej”, którego cel to: kultywowanie tradycji budowania stajenek na pamiątkę narodzenia Zbawiciela w betlejemskiej grocie.
W prace angażowali się uczniowie oraz rodzice. Wykonano 34 przepiękne szopki bożonarodzeniowe.
17 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej szkoły, przy dźwiękach kolęd, podziwiano rodzinną twórczość. W czasie uroczystego apelu, na którym zgromadziła się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, ogłoszono wyniki konkursu. Przybył do nas szczególny gość – święty Mikołaj, który wręczył prezenty wszystkim wykonawcom szopek. Tajemnicza postać św. Mikołaja  – biskupa – wywarła ogromne wrażenie zwłaszcza na młodszej części widowni. Przedstawiono także autorów wyróżnionych za oryginalność prac.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak radosnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia przeżywanych w szkolnym gronie – organizatorki: Barbara Borowik i Katarzyna Jurczak.