Ślubowanie pierwszaków

joomplu:411612 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Generała Józefa Bema w Dobrym Mieście odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów.

W uroczystości uczestniczyły klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami,  Pani Dyrektor Jolanta Pakisz , rodzice, uczniowie klas trzecich, drugiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze, piosenki oraz zagadki dotyczące znajomości symboli narodowych i zasad ruchu drogowego. Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor, a wychowawczynie   wręczyły dzieciom okolicznościowe dyplomy.

Następnie starsi koledzy i dzieci z zerówki  wręczyły pierwszakom upominki. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.