Wycieczka klas III

20 czerwca 2022r. uczniowie klas trzecich wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Potem uczestniczyliśmy w grze miejskiej, żeby poznawać inne zabytki Torunia. Deszcz nam nie przeszkodził ! Po tych atrakcjach przyszedł czas na posiłek, który pokrzepił wszystkich do dalszego działania. Kolejnym punktem był pobyt w Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu. Na koniec dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.