Orszak Trzech Króli

Trzej Królowie

Święto Objawienia Pańskiego popularnie zwane Świętem Trzech Króli stało się okazją do zorganizowania w naszym mieście pierwszego Orszaku Trzech Króli. W ponad 400 polskich miastach wyruszyły na ulice orszaki prowadzone przez Gwiazdę Betlejemską oraz Kacpra, Melchiora i Baltazara, czyli mędrców reprezentujących Europę, Azję i Afrykę. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w kolorze zielonym, asystując władcy z Azji. Edykt cesarski, walka dobra ze złem i wręczenie Świętej Rodzinie darów to elementy wydarzenia, w którym bardzo licznie wzięli udział kolorowo przebrani mieszkańcy Dobrego Miasta. Ogromne wrażenie wywarła na wszystkich zainscenizowana przez młodzież szkół średnich walka dobra ze złem – na szczęście anioły wzięły górę i diabełki zostały pokonane. Radosnego pochodu nie zdołał również pokonać siarczysty mróz, który przegrał z gorącymi i wesołymi sercami uczestników orszaku.