Bezpieczne Ferie

Dzisiaj, już po raz 4. odbył się na jeziorem Limajno Festyn „Bezpieczne ferie”,dedykowany uczniom szkół podstawowych klas IV-VI z terenu naszej Gminy oraz gmin   sąsiednich-Dywity i Jonkowo . Współorganizatorami tego przedsięwzięcia były: Gmina Dobre Miasto, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komendy Miejskie Policji i PSP w  Olsztynie, Nadleśnictwa Wichrowo i Kudypy. Wspierały nas także OSP Dobre Miasto i Praslity. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego  wypoczynku nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, sposobami i zasadami udzielania pomocy osobie pod którą załamał się lód oraz obrony przed agresywnym psem.  Uczniowie obserwowali pokazy udzielania pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy PSP i OSP, ubranych w specjalne kombinezony i wyposażonych w sanie lodowe, a  Policja zaprezentowała sposób ratowania tonącego z użyciem poduszkowca. Nadleśnictwa  przygotowały stoisko edukacyjne z różnymi konkursami. Pomimo mrozu nie  było zimno, gdyż każdy uczestnik otrzymał gorącą herbatę kiełbaskę z bułeczką i miał możliwość ogrzania się przy ognisku. Prowadzący rozdawali również opaski  odblaskowe i maskotki.