Halloween w naszej szkole

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.  W naszej szkole owe święto odbyło się w piątkowy wieczór 28  – go października ( klasy IV – VI ).  Uczniowie przebrani byli za wszelkiego rodzaju postacie, duchy, czarownice, zombie, a ich stroje nawiązywały do tradycyjnego ubioru Halloween’owego. Ponadto szkoła, a szczególnie górny korytarz gdzie odbyła się zabawa, udekorowane były świątecznymi ozdobami.  Uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach, świetnie się przy tym bawiąc. Oczywiście wszystkie miejsca były nagrodzone. Konkursy nawiązywały do tradycyjnych zabaw urządzanych w święto Halloween. Pierwszą konkurencją , która wymagała ogromnego zaangażowania i pomysłowości uczniów, był konkurs na najciekawszy strój halloween’owy oraz kolejno:  wyławianie jabłek, mumia oraz karmienie drugiej osoby bitą śmietaną z zawiązanymi oczami. Między konkursami uczniowie tańczyli w rytm Halloween’owej muzyki.