Ślubowanie klas pierwszych

Już od miesiąca uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tego ważnego dnia. Uczyli się pilnie tekstów, piosenek, dzielnie i wytrwale ćwiczyli podczas prób. 28 października od rana w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – wszystko po to, aby Pasowanie na Pierwszoklasistę wypadło jak najlepiej. W tym roku Ślubowanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ wzięli w nim udział nie tylko uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 1, ale także uczniowie Niepublicznego Gimnazjum „Nasza Jedynka”. W tym ważnym dla uczniów klas pierwszych dniu nie zabrakło rodziców, którzy pamiętali o święcie swoich pociech. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali ,,słodki” poczęstunek. O godzinie 09:00 rozpoczęła się uroczystość. Znajomością wiedzy o Polsce, pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wyrecytowanymi tekstami uczniowie udowodnili, że są gotowi do nauki w szkole. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Ukoronowaniem tego aktu było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Ogromną radość sprawiły uczniom klasy pierwszej prezenty otrzymane od gości, którzy przybyli na uroczystość ślubowania – Pani Burmistrz Miasta i Gminy w Dobrym Mieście oraz Przedszkola Samorządowego nr 2. Starsi uczniowie szkoły także pamiętali o drobnych upominkach i wręczyli uczniom pamiątkowe książki. Pani Dyrektor podziękowała gościom za przybycie – Pani Burmistrz Miasta i Gminy, Przedszkolu Samorządowemu nr 2, rodzicom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły, a w szczególności pierwszoklasistom, których otwarcie przyjęto do braci uczniowskiej. Na zakończenie tego dnia uczniów klasy pierwszej czekał poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, a także stresu.

      Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom uroczystości, przybyłym gościom,  a także prowadzącym – p. Katarzynie Jurczak i p. Annie Zberowskiej –Sienkiewicz dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania składamy także uczniom klasy trzeciej Niepublicznego Gimnazjum „Nasza Jedynka”, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie dekoracji.