Nasza szkoła w „Zaprogramuj przyszłość”

joomplu:2641Nasza szkoła bierze udział w kompleksowym programie edukacji cyfrowej: „Zaprogramuj przyszłość” . Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.

Doświadczeni trenerzy, podczas weekendowych szkoleń,  przygotowali  p. Klaudię Astachow, p. Teresę Brzostek, p. Katarzynę Jurczak oraz p. Wandę Olszewską do prowadzenia lekcji z programowania. Szkoła otrzymała zestawy do prowadzenia zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety.  Pod okiem trenerów (online oraz wizytatorów w naszej szkole) , nauczycielki poprowadzą 14 ciekawych lekcji z programowania dla uczniów klas 1-3. Sfinansowany, ze środków projektu, zostanie także wyjazd uczniów 1-3 do Centrum Nauki „Eksperyment” w Gdyni.

Zajęcia już ruszyły!

Zobacz galerię