Święto Ziemniaka w klasie III a

joomplu:4070Jesień to czas wykopów a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.
Uczniowie kl. III a wzięli udział w sportowo- rekreacyjnych niespodziankach. Na początku odczytali list, a następnie poznali historię ziemniaka i jego drogę do Polski.
Ten dzień obfitowało w liczne zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Uczniowie sadzili i zbierali ziemniaki, rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na talerzu oraz wykonywali z niego zwierzęta. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonych ziemniaczków, które przygotowały nam panie kucharki. Dziękujemy ?Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, zakończono obchody jesiennego święta.